Menu
Klubnyt 13. november kl. 10:43
Indbydelse til SIF CUP 2018, Futsal og Indendørs turnering er klar på hjemmesiden.
Klubnyt
Nye haltider til indendørs og futsal
Klubnyt
Fodbold fitness damer og herre spiller hele året
Klubnyt
Haltider til indendørs sæsonen
Klubnyt
Veteran afslutning 2017
Live-score
Ugens kampe
November 2017
18.
lørdag
09.15
SVIF
Kvinder
U9
Futsal - U9 Piger (09) • Pulje 981
Sulsted Hallen
Aalborg KFUM
Sulsted Hallen
18.
lørdag
09.15
SVIF
Kvinder
U11
Futsal - U11 Piger B/C (07) • Pulje 965
KFUM Hallen, Aalborg
Skibsby-Højene IF
KFUM Hallen, Aalborg
18.
lørdag
09.45
Fortuna Hjørring (1)
Kvinder
U9
Futsal - U9 Piger (09) • Pulje 981
Sulsted Hallen
SVIF
Sulsted Hallen
18.
lørdag
10.15
Holtet IF
Kvinder
U9
Futsal - U9 Piger (09) • Pulje 981
Sulsted Hallen
SVIF
Sulsted Hallen
18.
lørdag
10.15
LKB/Gistrup
Kvinder
U11
Futsal - U11 Piger B/C (07) • Pulje 965
KFUM Hallen, Aalborg
SVIF
KFUM Hallen, Aalborg
18.
lørdag
11.00
Vadum IF
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (09) • Pulje 977
Sulsted Hallen
SVIF (2)
Sulsted Hallen
18.
lørdag
11.15
SVIF (1)
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (09) • Pulje 977
Sulsted Hallen
KB 81 Aalborg
Sulsted Hallen
18.
lørdag
11.15
IF Skjold Sæby
Kvinder
U11
Futsal - U11 Piger B/C (07) • Pulje 965
KFUM Hallen, Aalborg
SVIF
KFUM Hallen, Aalborg
18.
lørdag
11.30
SIV
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (09) • Pulje 977
Sulsted Hallen
SVIF (2)
Sulsted Hallen
18.
lørdag
11.45
Vadum IF
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (09) • Pulje 977
Sulsted Hallen
SVIF (1)
Sulsted Hallen
18.
lørdag
11.45
SVIF
Kvinder
U11
Futsal - U11 Piger A (07) • Pulje 964
KFUM Hallen, Aalborg
Fortuna Hjørring
KFUM Hallen, Aalborg
18.
lørdag
12.12
ØBI/TUI/SVIF (2)
Kvinder
U15
U15 Piger A/B (03) INDE • Pulje 105
KFUM Hallen, Aalborg
AaB (2)
KFUM Hallen, Aalborg
18.
lørdag
12.15
SVIF (2)
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (09) • Pulje 977
Sulsted Hallen
SVIF (1)
Sulsted Hallen
18.
lørdag
12.24
Sulsted IF
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 9
Nørhalne Hallen
NUBI (1)
Nørhalne Hallen
18.
lørdag
12.30
Aalborg KFUM
Kvinder
U11
Futsal - U11 Piger A (07) • Pulje 964
KFUM Hallen, Aalborg
SVIF
KFUM Hallen, Aalborg
18.
lørdag
12.36
Aalborg KFUM (3)
Kvinder
U15
U15 Piger A/B (03) INDE • Pulje 105
KFUM Hallen, Aalborg
ØBI/TUI/SVIF (2)
KFUM Hallen, Aalborg
18.
lørdag
12.45
SVIF (2)
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (09) • Pulje 977
Sulsted Hallen
KB 81 Aalborg
Sulsted Hallen
18.
lørdag
12.45
SVIF
Kvinder
U11
Futsal - U11 Piger A (07) • Pulje 964
KFUM Hallen, Aalborg
LKB/Gistrup
KFUM Hallen, Aalborg
18.
lørdag
13.00
Aabybro IF (1)
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 9
Nørhalne Hallen
Sulsted IF
Nørhalne Hallen
18.
lørdag
13.00
VB52
Kvinder
U15
U15 Piger A/B (03) INDE • Pulje 105
KFUM Hallen, Aalborg
ØBI/TUI/SVIF (2)
KFUM Hallen, Aalborg
18.
lørdag
13.36
ØBI/TUI/SVIF (2)
Kvinder
U15
U15 Piger A/B (03) INDE • Pulje 105
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg KFUM (1)
KFUM Hallen, Aalborg
18.
lørdag
13.48
SIV (2)
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 9
Nørhalne Hallen
Sulsted IF
Nørhalne Hallen
18.
lørdag
14.24
Sulsted IF
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 9
Nørhalne Hallen
Nørresundby FB
Nørhalne Hallen
18.
lørdag
15.48
Sulsted IF (1)
Herrer
Senior
Herrer A (16+) INDE - Kval. række • Pulje 4
Gudumholm Hallen
Aars IK
Gudumholm Hallen
18.
lørdag
16.24
Sulsted IF (1)
Herrer
Senior
Herrer A (16+) INDE - Kval. række • Pulje 4
Gudumholm Hallen
Haverslev IF
Gudumholm Hallen
18.
lørdag
17.12
Løgstør IF (1)
Herrer
Senior
Herrer A (16+) INDE - Kval. række • Pulje 4
Gudumholm Hallen
Sulsted IF (1)
Gudumholm Hallen
18.
lørdag
17.36
Gudumholm IF
Herrer
Senior
Herrer A (16+) INDE - Kval. række • Pulje 4
Gudumholm Hallen
Sulsted IF (1)
Gudumholm Hallen
19.
søndag
09.12
Kvissel-Ravnshøj IF
Kvinder
U15
U15 Piger A/B (03) INDE • Pulje 104
Sulsted Hallen
ØBI/TUI/SVIF (1)
Sulsted Hallen
19.
søndag
10.12
ØVI/TTB
Kvinder
U15
U15 Piger A/B (03) INDE • Pulje 104
Sulsted Hallen
ØBI/TUI/SVIF (1)
Sulsted Hallen
19.
søndag
10.15
SVIF/TUI (2)
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge B (06) • Pulje 951
Aalborg Stadion Hal
Nibe B
Aalborg Stadion Hal
19.
søndag
10.30
Nørresundby FB
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge C (06) • Pulje 953
Nørresundby Idrætscenter
SVIF/TUI
Nørresundby Idrætscenter
19.
søndag
10.36
ØBI/TUI/SVIF (1)
Kvinder
U15
U15 Piger A/B (03) INDE • Pulje 104
Sulsted Hallen
SIV
Sulsted Hallen
19.
søndag
11.00
Storvorde/Sejlflod B
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge B (06) • Pulje 951
Aalborg Stadion Hal
SVIF/TUI (2)
Aalborg Stadion Hal
19.
søndag
11.00
SVIF/TUI
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge C (06) • Pulje 953
Nørresundby Idrætscenter
DHF&K
Nørresundby Idrætscenter
19.
søndag
11.45
SVIF/TUI
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge C (06) • Pulje 953
Nørresundby Idrætscenter
Brønderslev IF
Nørresundby Idrætscenter
19.
søndag
11.48
Hjørring IF
Herrer
Senior
Herrer A (16+) INDE - Kval. række • Pulje 1
Sulsted Hallen
Sulsted IF (4)
Sulsted Hallen
19.
søndag
12.00
Nørresundby FB
Herrer
U13
Vinterserie - U13 Drenge L2 (05) 11M • Pulje 11
NFB Kunstgræs Lindholm
SVIF
NFB Kunstgræs Lindholm
19.
søndag
12.12
Asaa B (1)
Herrer
Senior
Herrer A (16+) INDE - Kval. række • Pulje 1
Sulsted Hallen
Sulsted IF (4)
Sulsted Hallen
19.
søndag
12.15
SVIF/TUI (1)
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge B (06) • Pulje 950
Nørresundby Idrætscenter
VUG
Nørresundby Idrætscenter
19.
søndag
12.45
Nørresundby FB
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge B (06) • Pulje 950
Nørresundby Idrætscenter
SVIF/TUI (1)
Nørresundby Idrætscenter
19.
søndag
13.15
Hjørring Futsal Klub
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge B (06) • Pulje 950
Nørresundby Idrætscenter
SVIF/TUI (1)
Nørresundby Idrætscenter
19.
søndag
13.48
Voersaa IF
Herrer
Senior
Herrer A (16+) INDE - Kval. række • Pulje 2
Østervrå Hallen
Sulsted IF (2)
Østervrå Hallen
19.
søndag
14.00
Sulsted IF (4)
Herrer
Senior
Herrer A (16+) INDE - Kval. række • Pulje 1
Sulsted Hallen
Lundergård IU
Sulsted Hallen
19.
søndag
14.00
Agersted GF
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 26
Aså Hallen
Sulsted IF
Aså Hallen
19.
søndag
14.36
Sulsted IF (2)
Herrer
Senior
Herrer A (16+) INDE - Kval. række • Pulje 2
Østervrå Hallen
Birkelse IF (2)
Østervrå Hallen
19.
søndag
14.36
Sulsted IF (3)
Herrer
Senior
Herrer A (16+) INDE - Kval. række • Pulje 3
Sulsted Hallen
Løgstør IF (2)
Sulsted Hallen
19.
søndag
14.48
Sulsted IF
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 26
Aså Hallen
Aabybro IF (2)
Aså Hallen
19.
søndag
15.24
Flauenskjold IF
Herrer
Senior
Herrer A (16+) INDE - Kval. række • Pulje 2
Østervrå Hallen
Sulsted IF (2)
Østervrå Hallen
19.
søndag
15.24
Jetsmark IF
Herrer
Senior
Herrer A (16+) INDE - Kval. række • Pulje 3
Sulsted Hallen
Sulsted IF (3)
Sulsted Hallen
19.
søndag
15.36
Dronninglund IF (2)
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 26
Aså Hallen
Sulsted IF
Aså Hallen
19.
søndag
16.00
Sulsted IF (3)
Herrer
Senior
Herrer A (16+) INDE - Kval. række • Pulje 3
Sulsted Hallen
VHG/GS
Sulsted Hallen
21.
tirsdag
19.00
Hjørring IF
Herrer
U15
Vinterserie - U15 Drenge (03) 11M • Pulje 4
Hjørring Kunstgræsbane
SVIF
Hjørring Kunstgræsbane
22.
onsdag
18.30
AaB (U15 piger)
Herrer
U14
Vinterserie - U14 Drenge (04) 11M • Pulje 8
AaB's Anlæg
SVIF
AaB's Anlæg

Guld sponsor

Sølv sponsor

Bronze sponsor

Bronze sponsor

DBU Jylland

Bold.dk

TV2 fodbold

DR sporten

Primera División

Premier League