Menu
Klubnyt 09. september kl. 13:12
Badminton var på tur til Tysklands største turnering i Kappeln
Klubnyt
100 kamp jubilar Sean Crean
Klubnyt
Badminton for Sulsted IF ungdom starter i Sulsted hallen
Klubnyt
Badminton tilmelding for Motionister og Senior spillere
Klubnyt
Sulsted IF idrætsuge 2017, skriv dig på som frivillig.
Live-score
U15 Drenge Liga 4 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 532
Vestbjerg Stadion 24-09-2017 Kl. 10.30
SVIF
-
'56
Jetsmark IF
Ugens kampe
September 2017
23.
lørdag
10.00
Aalborg Freja
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 5 (2004) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 662
Frejaparken
SVIF
Frejaparken
23.
lørdag
10.00
SVIF/TUI
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) 8M - Efterår 2017 • Pulje 100
Vestbjerg Stadion
Team Horne/Hirtshals
Vestbjerg Stadion
23.
lørdag
10.00
SVIF
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 208
Jetsmark Stadion
Jetsmark IF
Jetsmark Stadion
23.
lørdag
10.30
Vraa/Børglum IF
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M - Efterår 2017 • Pulje 22
Vrå Stadion
SVIF/TUI
Vrå Stadion
23.
lørdag
10.40
Hjallerup IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 208
Jetsmark Stadion
SVIF
Jetsmark Stadion
23.
lørdag
11.00
SVIF/TUI
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M - Efterår 2017 • Pulje 26
Tylstrup Stadion
DHF&K
Tylstrup Stadion
23.
lørdag
11.20
Aabybro IF
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) 8M - Efterår 2017 • Pulje 100
Vestbjerg Stadion
SVIF/TUI
Vestbjerg Stadion
23.
lørdag
12.00
Frederikshavn fI
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 (2003) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 871
Park Empire
ØBI/TUI/SVIF
Park Empire
23.
lørdag
12.00
Holtet/Gandrup
Kvinder
U9
U9 Piger C (09) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 344
Hals Stadion
SVIF
Hals Stadion
23.
lørdag
12.40
SVIF
Kvinder
U9
U9 Piger C (09) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 344
Hals Stadion
Try/Thorshøj B
Hals Stadion
24.
søndag
10.00
Fortuna Hjørring
Kvinder
U11
U11 Piger A (07) 8M - Efterår 2017 • Pulje 116
Landlyst Idrætsanlæg
SVIF
Landlyst Idrætsanlæg
24.
søndag
10.30
SVIF
livescore
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 532
Vestbjerg Stadion
Jetsmark IF
Vestbjerg Stadion
24.
søndag
10.40
SVIF
Kvinder
U11
U11 Piger A (07) 8M - Efterår 2017 • Pulje 116
Landlyst Idrætsanlæg
LKB/Gistrup
Landlyst Idrætsanlæg
24.
søndag
11.00
Sulsted IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 88
Sulsted Stadion
Jerslev/Sterup IF
Sulsted Stadion
24.
søndag
13.00
Hjørring AIK Frem
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2017 • Pulje 11
Frem Parken
Sulsted IF
Frem Parken
24.
søndag
14.00
Sulsted IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 25
Sulsted Stadion
FC Dansom
Sulsted Stadion
25.
mandag
18.30
Ingstrup Efterskoles IF
Kvinder
U18
U18 Piger Liga 2 (2000-01) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 805
Ingstrup Efterskoles Kunstgræsbane
SVIF
Ingstrup Efterskoles Kunstgræsbane
25.
mandag
19.00
Sulsted IF (2)
Kvinder
Senior
Kvinder C3 (15+) 7M - Efterår 2017 • Pulje 53
Sulsted Stadion
Holtet IF (2)
Sulsted Stadion
25.
mandag
19.30
Sulsted IF (1)
Kvinder
Senior
Kvinder C3 (15+) 7M - Efterår 2017 • Pulje 51
Sulsted Stadion
Brønderslev IF
Sulsted Stadion
26.
tirsdag
18.00
Sulsted IF
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 / Træningskamp • Privat
Sulsted Stadion
Aabybro IF
Sulsted Stadion
26.
tirsdag
18.30
Øster Hornum IF
Kvinder
U16
U16 Piger C (02) 8M - Efterår 2017 • Pulje 59
Øster Hornum Hallen
ØBI/TUI/SVIF
Øster Hornum Hallen
27.
onsdag
17.30
Brønderslev IF
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M - Hverdag/Efterår 2017 • Pulje 221
Arena Kop & Kande
SVIF
Arena Kop & Kande
27.
onsdag
18.10
SVIF
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M - Hverdag/Efterår 2017 • Pulje 221
Arena Kop & Kande
Vodskov IF
Arena Kop & Kande
27.
onsdag
19.00
Dronninglund IF
Kvinder
U18
U18 Piger Liga 2 (2000-01) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 805
Dronninglund Ny Stadion
SVIF
Dronninglund Ny Stadion
29.
fredag
17.30
Sulsted IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 25
Sulsted Stadion
Hjallerup IF
Sulsted Stadion

Guld sponsor

Sølv sponsor

Bronze sponsor

Bronze sponsor

DBU Jylland

Bold.dk

TV2 fodbold

DR sporten

Primera División

Premier League